Jak dojechać na lotnisko Modlin w Warszawie? Gdzie zaparkować?

Data publikacji: 10 października 2019

Zanim wyruszymy w przestworza, odlatując w kierunku zachodzącego słońca, na lotnisko trzeba jeszcze się dostać. Wśród najczęściej przewijających się zagadnień, pojawia się pytanie jak dojechać na dane lotnisko.
Warszawski port lotniczy na Modlinie jest jednym z najważniejszych w Polsce. Rocznie obsługuje ponad 200 tysięcy pasażerów, a liczba ta wzrasta o 5% rocznie. Tak duży ruch i przepływ pasażerów wpływa na przepustowość okolicznych dróg. Dojazd do lotniska w Modlinie może być utrudniony w czasie największego ruchu. Sprawdź jak szybko i sprawnie możesz dostać się do portu lotniczego.

Jak trafić na lotnisko Modlin? Dojazd do portu lotniczego

Lotnisko Modlin jest zlokalizowane w odległości około 36 kilometrów od Warszawy, choć i tak jest określane mianem „warszawskiego”. W pobliżu samego terminalu znajduje się Nowy Dwór Mazowiecki. Posługując się systemem nawigacji, na lotnisko trafisz wpisując adres ul. gen. Wiktora Thommee 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki.
Decydując się na lot z portu w Modlinie, mamy do wyboru kilka opcji dojazdu. Jedną z nich jest ModlinBus, czyli specjalny autobus zapewniany przez samo lotnisko. Zapewnia wygodne połączenie między centrum Warszawy a Modlinem – dojedziesz w 40 minut. Cena? Bilety na autobus to koszt od 9 złotych, można je zakupić online. Klimatyzowany bus to dobra opcja dla osób nieposiadających własnego środka transportu. Z dalszych okolic na Modlin trafisz dzięki innym przewoźnikom, takim jak Contbus, OKBus, Podlasie-Express czy Radex.
Innym sposobem na dotarcie do lotniska Modlin jest pociąg. Bezpośredni transport gwarantują Koleje Mazowieckie, które zachęcają atrakcyjnym Biletem Lotniskowym – połączeniem między Warszawą a Modlinem. Dzięki PKP, w Modlinie ustanowiono również postój pociągów dalekobieżnych z takich miast jak Kielce, Katowice, Kraków, Gdynia czy Olsztyn.

Który parking przy lotnisku Modlin wybrać?

Część pasażerów decyduje się jednak przyjechać na lotnisko własnym samochodem. Wiąże się to z komfortem przewiezienia bagażu i podróżą bez przestojów. Jadąc własnym autem, musimy przemyśleć wybór parkingu, gdzie pozostawimy je podczas naszej podróży.
Jednym z rozwiązań jest parking oferowany przez sam port lotniczy, mogący pomieścić do 1500 samochodów. Parking nr 7 znajdujący się około 3 kilometrów od lotniska jest długoterminowym. Możemy zostawić tam nasz pojazd na więcej niż 1 dzień, lecz trzeba się liczyć z uszczupleniem portfela. Lecąc w podróż dłuższą niż 12 dni, za postój zapłacimy aż 105 złotych.
Zobacz również: parking lotnisko Modlin.
Ciekawą alternatywą są parkingi znajdujące się w pobliżu lotniska Modlin, takie jak Startparking. Cena jest niższa niż w przypadku miejsca parkingowego oferowanego przez port lotniczy. Wybierając Startparking trwający 12 dób zapłacimy 80 złotych – oszczędzamy 25 złotych w stosunku do opcji lotniskowej. Ma to również inne benefity – dojazd na lotnisko jest bezpłatny i zamawiany telefonicznie. Szybko oraz bez czekania dojedziesz na halę odlotów wygodnym autobusem podstawionym przez firmę Startparking.
W przypadku dłuższych wyjazdów, z tyłu głowy pojawiają się obawy o bezpieczeństwo samochodu. Spokój i beztroskie wakacje zapewnią nam nowoczesne systemy bezpieczeństwa obejmujące między innymi skanowanie wjeżdżających pojazdów, monitoring w jakości full HD działający przez 24 godziny, a także ubezpieczenie od potencjalnych uszkodzeń parkingowych. Wybierz mądrze parking i porównaj ceny, uwzględniając poziom oferowanych zabezpieczeń.