Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Pyrzowice w Katowicach

Data publikacji: 12 grudnia 2019

Do lotu samolotem trzeba się odpowiednio przygotować. Chociaż każdemu wydaje się, że spakował wszystkie potrzebne przedmioty, w ostatniej chwili okazać się może inaczej. Na szczęście lotniska w dzisiejszych czasach to nie tylko porty, z których jedynie odbywają się odloty, ale także małe centra handlowe. Sprawdź też: parking lotnisko Katowice.
Jeśli masz chwilę czasu do lotu, możesz także spróbować coś zjeść. Każde większe lotnisko w Polsce – a do takich należy Pyrzowice w Katowicach – posiada ofertę gastronomiczną, mniej lub bardziej rozwiniętą. Lot na całkowicie pusty żołądek również nie jest dobrym rozwiązaniem. Sprawdź, co możesz robić w wolnej chwili na lotnisku Pyrzowice i gdzie zjeść smaczny posiłek.

Wrzuć coś na ząb – oferta gastronomiczna na lotnisku w Katowicach

Czasami opóźniony lot lub zbyt szybki transfer na lotnisko sprawi, że czekamy kilka godzin na odprawę i kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli akurat nie mamy ze sobą kanapki bądź przekąsek, nic straconego. Lotnisko Pyrzowice posiada w swojej ofercie kilka restauracji oraz sklepów, w których zakupimy artykuły spożywcze.
W terminalu A, w strefie ogólnodostępnej – czyli takiej, do której wstęp mamy jeszcze przed odprawą biletowo-bagażową i kontrolą bezpieczeństwa – znajdziemy przede wszystkim znane kawiarnie. SO!COFFEE, AE Coffee oraz Coffee Corner zaopatrzą pasażerów w niezbędne pokłady energii dzięki kofeinie oraz przekąskach takich jak wypieki lub ciasta. Przekąski znajdziemy w Snack Bar, również na parterze w terminalu A.
W drugim terminalu, oznaczonym literą „B”, również w strefie ogólnodostępnej znajdują się lokale gastronomiczne. Tutaj trafimy do drugiej już placówki SO!COFFEE, ale także możemy zjeść coś bardziej pożywnego: na 1. piętrze jest restauracja Chief’s, a piętro wyżej kupimy pysznego kebaba lub sałatki w Kebab&Salad. Udając się do strefy odlotu, będziemy mogli zjeść coś w znanej lotniskowej sieciówce – Flying Bistro.
Również ostatni terminal C przywita nas restauracjami. Fani włoskiej kuchni docenią znajdującą się tu knajpkę Pizza&Kebab. Amatorzy kawy znów uśmiechną się na widok Coffee House oraz Coffee&Bistro. Pasażerowie lotniska Pyrzowice nie mogą narzekać na dostępność punktów gastronomicznych – wiele z nich jest czynnych nawet do późnych godzin wieczornych.

Dużo czasu do lotu? Idź na zakupy albo… oglądaj samoloty!

Nie samym jedzeniem jednak człowiek żyje. Jeśli zapomniałeś najważniejszych przyborów, kosmetyków lub chcesz kupić coś w strefie bezcłowej, lotnisko Pyrzowice zaprasza do sklepu Baltona. Znajdziesz tutaj wszystko – od kosmetyków, przez biżuterię, po alkohol i akcesoria podróżnicze. Podobnie jest zresztą ze znanym i cenionym przez pasażerów salonem prasowym Relay, gdzie znajdziemy nie tylko czasopisma. Podobne produkty (wolne od cła) zakupimy w sklepie Keraniss. Wszystkie znajdują się w strefie pasażera na 1. piętrze terminalu B. Baltona i Keraniss są także dostępne w terminalu A.
Pyrzowice są jednak lotniskiem gwarantującym zaskakująco dużo atrakcji poza samymi zakupami. Największą atrakcją dla fanów podniebnych wojaży będzie taras widokowy, z którego można podziwiać startujące i lądujące samoloty. Wstęp kosztuje tylko 1 zł – co istotne, automat znajdujący się przy wejściu przyjmuje tylko monety o tym nominale. Możliwość oglądania samolotów z najdłuższego tarasu widokowego w całej Polsce to nie lada okazja – warto skorzystać z niej, jeśli mamy trochę czasu do odprawy i lotu. Wejście znajduje się na 2. piętrze terminalu B i jest dostępne 24 godziny na dobę.
W tym samym miejscu znajdziemy Odlotową Galerię. Jest to inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Lotniska Pyrzowice w Katowicach oraz Design Silesia. W galerii znajdziemy projekty absolwentów Wydziału Projektowego z katowickiego ASP, dzięki czemu będziemy mogli kreatywnie spędzić czas oczekiwania na samolot, podziwiając misternie wykonane projekty nawiązujące do lotnictwa.