Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Balice w Krakowie

Data publikacji: 10 października 2019

Nie zdarza się to często, ale można dotrzeć na lotnisko Balice w Krakowie wcześniej. Czasami ominiemy korki, decydując się na dojazd komunikacją miejską lub pociągiem, albo będziemy wcześniej dzięki dobrze wybranemu parkingowi.
W trakcie oczekiwania na lotnisku przed odprawą biletowo-bagażową (Odprawa, kontrola i bagaż na lotnisku Balice w Krakowie – link) wcale nie musimy się nudzić. Można ten czas pożytecznie wykorzystać na kilka sposobów. Dzięki bogatej ofercie gastronomicznej i handlowej lotniska Balice, możemy ten czas spędzić w przyjemnej restauracji, bądź dokonując ostatnich niezbędnych zakupów.

Wrzuć coś na ząb – oferta gastronomiczna Kraków Balice

Długie oczekiwanie na lot może wiązać się z pustym żołądkiem, a to – ze złym samopoczuciem. Na szczęście, będąc na lotnisku Balice odpowiednio wcześniej, każdy znajdzie coś dla siebie. Masz ochotę na ciepłą kawę? Nie ma problemu, do wyboru masz tak uznane sieciowe kawiarnie jak So!Coffee, Costa Coffee czy Coffee Minute. Wszystkie znajdują się w terminalu pasażerskim na poziomie +1. Trafisz tam bez problemu – poruszanie się po terminalu na lotnisku Balice w Krakowie jest proste dzięki oznakowaniu. Możesz także pobrać mapę ze strony internetowej lotniska.
Balice mają także coś w zanadrzu dla naprawdę głodnych pasażerów. Na terenie terminalu jest kilka restauracji, w których zjesz smaczny i ciepły posiłek. Na poziomie 0 znajdziesz Jet Bistro, idealne miejsce na obiad lub kolację. Na tym samym piętrze możesz skorzystać także z usług Suitcase Bar. Wjeżdżając schodami lub windą na pierwsze piętro, możesz przebierać w różnego rodzaju restauracjach. Lokalne potrawy zapewni Galicya, włoskie dania skosztujesz w Boccone Trattoria, a szeroki wybór szybkich dań znajdziesz w popularnym barze Eat & Fly.

Zrób potrzebne zakupy na lotnisku Balice

Jesteś po długiej podróży samochodem, zjeżdżasz z pobliskiej autostrady, wjeżdżasz na parking Balice, sprawdzasz ostatni raz walizki i… okazuje się, że zapomniałeś dezodorantu, perfum lub żelu pod prysznic? Nic straconego. Na lotnisku Balice w Krakowie zadbano o szeroki wybór sklepów. Znajdziesz tam nie tylko najpotrzebniejsze przedmioty, jak np. środki do higieny, ale też prasę, biżuterię czy zabawki dla dzieci. Większość sklepów znajduje się na poziomie +1 – wjeżdżając schodami możemy odwiedzić Aptekę św. Barbary, Premium Food Gate, salonik Keraniss, a także The Fashion Place czy Toys Store. Zrób zakupy przed odlotem i nie zapomnij o najważniejszych przedmiotach!

Podziwiaj samoloty z tarasu widokowego

Będąc już absolutnie gotowym do odlotu, możesz skorzystać z jednej z głównych atrakcji i innowacji na lotnisku Balice w Krakowie. Taras widokowy nie jest częstym rozwiązaniem na polskich terminalach lotniczych, dlatego warto skorzystać z takiej możliwości.
Za jedyne 2 zł – płatne tylko monetami przy wejściu – możemy podziwiać ruch lotniskowy, odlatujące samoloty i pobliskie tereny. Zawsze jest to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu przed odlotem, gdy pozostało nam kilkadziesiąt wolnych minut. Taras widokowy na lotnisku Balice jest czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu, więc możemy z niego skorzystać niezależnie od terminu wylotu.