Poruszanie się po terminalu na lotnisku Strachowice we Wrocławiu

Data publikacji: 2 lutego 2020

Jak doskonale pokazał nam świąteczny okres i Kevin sam w Nowym Jorku – zgubić można się wszędzie, zwłaszcza na lotnisku. Sprzyja temu pośpiech, a również nierzadko tłumy innych pasażerów zmierzających w każdym możliwym kierunku. Oczywiście dodajmy do tego fakt, że na danym lotnisku jesteśmy prawdopodobnie pierwszy raz, a towarzyszy nam dodatkowo ciężka walizka i stres towarzyszący wyjazdom.

Jak się w tym wszystkim połapać? Warto wiedzieć nieco o tym, gdzie znajdują się kluczowe dla nas punkty na danych lotniskach, zanim w ogóle na nie wyruszymy – podobnie ma się sprawa ze znalezieniem odpowiedniego parkingu (https://www.startparking.pl/blog/jak-dojechac-na-lotnisko-strachowice-we-wroclawiu-gdzie-zaparkowac/) czy transportu na lotnisko. Mieszkając na Dolnym Śląsku pewnie nie raz będziemy lecieć w podróż z lotniska Strachowice we Wrocławiu. Jak się na nim nie zgubić i zdążyć na czas na samolot?

Gdzie odprawa i kontrola – jak się nie zgubić na lotnisku we Wrocławiu?

Najważniejsze pojęcia dla pasażera wchodzącego dopiero co na lotnisko to odprawa i kontrola bezpieczeństwa. Bez przejścia tych formalności nie ma możliwości wejścia na pokład samolotu, niezależnie od lotniska. Przed wejściem na lotnisko warto wejść na stronę wrocławskiego lotniska i pobrać stamtąd mapę terminalu – jest dość przejrzysta i na pewno pomoże zwizualizować sobie kluczowe punkty, takie jak stanowiska odprawy.

Należy pamiętać, że linie lotnicze oferują możliwość odprawy online, a czasami wręcz wymagają tego od swoich pasażerów. Pomaga to zwiększać przepustowość lotniska, czyli uniknąć kolejek do stanowisk odprawy. Jeśli jednak odprawiamy się na lotnisku we Wrocławiu, już po wejściu do terminala pasażerskiego, powinniśmy zauważyć dostępne w każdej części kompleksu tablice informacyjne. Zawierają one informacje o tym, przy którym stanowisku odbywa się odprawa na poszczególne loty. Wszystkie stanowiska odprawy biletowo-bagażowej znajdują się na poziomie 0 w strefie ogólnodostępnej terminalu – na wprost od prawego wejścia do budynku.

Kontrola bezpieczeństwa jest obligatoryjna dla każdego pasażera – podczas niej sprawdza się zarówno bagaż podręczny pod kątem niebezpiecznych przedmiotów i materiałów, jak również ubranie i biżuterię. Zanim udamy się do hali odlotów, musimy przejść przez tą kontrolę – jej stanowiska znajdują się na prawo od stanowisk odprawy biletowo-bagażowej.

Plan terminalu – lotnisko Wrocław Strachowice jest dobrze oznakowane

Lotnisko Wrocław Strachowice jest przygotowane na obsługę nie tylko pasażerów z naszego kraju, ale też obcokrajowców. Dlatego wszystkie komunikaty na tablicach informacyjnych czy infografikach są w dwóch językach – polskim oraz angielskim. Są również odpowiednio wyróżnione, tak by każda osoba szukająca wskazówki lub danego miejsca bez problemu do niego trafiła.

Przy wejściu do terminala znajduje się także punkt informacyjny, a w kilku miejscach na obu piętrach znajdują się odpowiednio oznakowane interkomy SOS – poprzez nie można wezwać pomoc lub asystę. W hali odlotów bramki wejściowe, przez które pasażerowie przedostają się do samolotów, również są dobrze oznakowane, dzięki czemu każdy trafi na swój lot bez żadnego problemu.