Jak dojechać na lotnisko Szwederowo w Bydgoszczy? Gdzie zaparkować?

Data publikacji: 12 grudnia 2019

Lotnisko Szwederowo w Bydgoszczy nieustannie się rozwija i staje się kluczowe w swoim regionie. W 2019 roku nie tylko zwiększyło liczbę obsługiwanych pasażerów o ponad 4% w stosunku do zeszłego roku (obecnie jest to ponad 400 tysięcy zadowolonych podróżnych), ale też uruchomiło codzienne loty do Warszawy. Codziennie z Bydgoszczy polecisz także do Frankfurtu.
Tak dogodne połączenia przyciągają wielu podróżnych. Jeśli rozważasz lot z lotniska Szwederowo, sprawdź najpierw jak najwygodniej dojechać pod bramy portu lotniczego, a następnie ciesz się podróżą życia, a swoje auto odstaw na parking. Lotnisko Bydgoszcz – Szwederowo, daje takie możliwości.

Samochodem, pociągiem, autobusem – do wyboru, do koloru

Trzeba przyznać, że lotnisko Szwederowo swoją lokalizacją daje mnóstwo opcji dojazdu. Z jednej z nich skorzystają skwapliwie mieszkańcy pobliskiego Torunia. Port lotniczy otworzył specjalną linię autobusową, łączącą Toruń z terminalem pasażerskim na lotnisku Szwederowo, dzięki któremu pasażerowie dojadą na lot… za darmo. Jeśli tylko posiadasz bilet lotniczy na dany dzień, bezpłatnie dojedziesz na lotnisko w Bydgoszczy busem z Torunia.
Miasto we współpracy z portem lotniczym stworzyło także dogodny dojazd dla podróżnych korzystajacych z usług PKP. Wysiadając z pociągu na Dworcu Głównym w Bydgoszczy, na lotnisko Szwederowo dostaniemy się autobusem nr 80, którego przystanek znajduje się tuż obok wyjścia z dworca. Podróżni mogą także dojechać na lotnisko linią nocną 37N – w obu przypadkach trasa trwa około 15 minut.
Mając na swojej głowie większy bagaż, zapewne wybierzemy własny samochód, i to nim pojedziemy na lotnisko. Jadąc z centrum Bydgoszczy, musimy się kierować na południe, korzystając z drogi krajowej nr 25 lub drogi krajowej nr 5. Trasa przy średnim natężeniu ruchu powinna nam zająć około 20 minut – w sam raz, by wstąpić jeszcze do jednej z restauracji na lotnisku (Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Szwederowo w Bydgoszczy – link) przed odprawą. Pamiętajmy jednak, że jadąc samochodem, czeka nas konieczność wyboru parkingu na czas lotu.

Tanio, blisko i bezpiecznie – wymarzony parking przy lotnisku Szwederowo

Jak to zwykle bywa, jadąc samochodem na lotnisko, możemy zaparkować na miejscach przygotowanych przez port lotniczy, jeśli oczywiście będą wolne miejsca. Musimy się jednak liczyć z cenami – za parkowanie dłużej niż 8 dób, lotnisko Szwederowo policzy sobie od nas aż 90 zł. Pamiętaj, że płatność odbywa się tylko gotówkowo. Co istotne, oba parkingi – P1 i P2 – nie są strzeżone, więc po powrocie możesz zastać swój samochód w naruszonym stanie.
Szukając alternatywy, doskonałym wyborem wydaje się Startparking. Znajduje się zaledwie 6 minut drogi od samego lotniska, a firma zapewnia bezpłatny transport wygodnymi pojazdami prosto spod parkingu. Bez zbędnego czekania i jakichkolwiek spóźnień. Dodatkowo, w przeciwieństwie do parkingów na lotnisku, ten jest monitorowany oraz strzeżony całodobowo, dzięki czemu możesz bez obaw zostawić swój samochód i cieszyć się podróżą. Zarezerwuj miejsce parkingowe wcześniej i ciesz się niższymi cenami za dobę.