Jak dojechać na lotnisko Strachowice we Wrocławiu? Gdzie zaparkować?

Data publikacji: 12 grudnia 2019

Chociaż mieszkańcy Wrocławia już dawno przywykli do jego atrakcji, to w Europie stolica Dolnego Śląska zyskuje coraz większe uznanie. Do tego stopnia, że w 2018 roku wygrała prestiżową międzynarodową nagrodę European Best Destination. To tylko przełożyło się na coraz większe zainteresowanie Wrocławiem, a korzysta z tego port lotniczy Wrocław Strachowice.
Co roku korzystają z niego miliony pasażerów, a wybierając lotnisko we Wrocławiu, możemy polecieć do miast całej Europy, na Bliski Wschód czy nawet do Afryki. Zanim jednak wyruszysz w podróż swojego życia, zobacz jak dojechać na lotnisko Strachowice we Wrocławiu.

Dojazd autobusem lub samochodem

Lotnisko Strachowice we Wrocławiu znajduje się stosunkowo niedaleko od centrum miasta – przy niewielkim natężeniu ruchu trasa zajmuje od 20 do 30 minut. Dlatego dobrym rozwiązaniem przy podróży samolotem z Wrocławia, będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej lub specjalnie kursującego na lotnisko autobusu Wrocław Airport Express. Na lotnisko można się dostać autobusami linii 106 oraz 129, a także nocnym o numerze 206. Wszystkie kursują z centrum miasta, czyli Dworca Głównego PKP, a na lotnisko dostaniesz się w 40-50 minut, w zależności od sytuacji na drogach. Z kolei Wrocław Airport Express obiera szybszą trasę i na lotnisku melduje się w około 30 minut. Cena biletu wynosi 10 zł.
Oczywiście część z nas lubi wygodę, zwłaszcza gdy lecimy w dalszą podróż, a nasz bagaż nie ogranicza się do podręcznej walizki. Podróż samochodem na lotnisko Strachowice nie jest straszna, jeżeli wybieramy się z obrzeży Wrocławia, lub unikamy godzin szczytu. Na szczęście z wykorzystaniem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, można szybko dostać się na lotnisko – jeżeli jedziemy z Warszawy, da się na nią wjechać z drogi S8, z Poznania jeżeli jechaliśmy drogą krajową nr 5, z południa dojazd zapewnia droga krajowa nr 8, a także bezpośrednio z autostrady A4.

Gdzie zaparkować samochodem przy lotnisku?

Parking to odwieczna zagwozdka dla tych przyjeżdżających samochodem na lotnisko we Wrocławiu. Możemy skorzystać z parkingu oferowanego przez samo lotnisko im. Mikołaja Kopernika, ale musimy się liczyć z kilkoma niedogodnościami. Bliskość terminalu równoważy fakt, że parking długoterminowy jest niestrzeżony – czy zaufamy na tyle, by zostawić swój samochód bez opieki?
Z pomocą przychodzi Startparking, który jest położony zaledwie 2 kilometry od terminalu pasażerskiego. Firma oferuje wszystkim klientom bezpłatny transport kursującą całą dobę linią autobusową, bez konieczności czekania na transport. Dzięki temu na lotnisku będziemy w 2-3 minuty – nie tylko zdążymy na odprawę, ale może wrzucimy coś na ruszt w jednej z lotniskowych restauracji.
Startparking to także gwarancja bezpieczeństwa dla twojego samochodu – strzeżony i monitorowany całodobowo parking przy lotnisku Wrocław pozwoli cieszyć się podróżą w dalekie kraje bez zamartwiania się o potencjalne uszkodzenia naszego samochodu. A nawet gdyby coś się zdarzyło – korzystając z parkingu masz ubezpieczenie od szkód na jego terenie. Wszystko to w atrakcyjnych cenach, często niższych niż te oferowane przez lotnisko – wystarczy zarezerwować miejsce parkingowe wcześniej i cieszyć się oszczędnością.