Jak dojechać na lotnisko Rębiechowo w Gdańsku? Gdzie zaparkować?

Data publikacji: 10 października 2019

Lotnisko Rębiechowo w Gdańsku jest jednym z kluczowych punktów na polskiej mapie lotniczej. Miejsce przylotów i odlotów do wielu europejskich miast, a do tego duży potencjał jako region metropolitalny sprawia, że rocznie korzysta z niego ponad 2,4 miliona pasażerów.
Tak duży ruch sprawia, że poruszanie się po Rębiechowie staje się utrudnione. Dojazd może być wyzwaniem, nie tylko z uwagi na popularność portu lotniczego, ale też bliskość tak dużego miasta, jakim jest Gdańsk. Sprawdź, jak dojechać na lotnisko Rębiechowo i gdzie zostawić swój samochód, by nie spóźnić się na lot.

Pociągiem, autobusem, samochodem – jak dojechać na lotnisko Rębiechowo?

Dojazd na lotnisko Rębiechowo w Gdańsku nigdy nie był tak prosty. Jeśli lubisz stukot kół po szynach, wybierz pociąg. Na lotnisko dojedziesz dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej (Pomorskiej Kolei Metropolitalnej). Trasę pociągu sprawdzisz na stronie lotniska – odjazdy odbywają się ze stacji Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Główny oraz Gdynia Główna, a swój bieg kończą w Kartuzach, nazywanych stolicą Kaszub. Nie martw się, droga ze stacji nie jest długa – przystanek SKM jest zlokalizowany tuż przy terminalu T-2. Ponadto, jest z nim połączony specjalnym tunelem dla pasażerów pociągu – innowacja, która znacznie zwiększa komfort dojazdu na lotnisko.
Nie pasuje Ci lokalizacja stacji bądź uciekł Ci pociąg? Nic straconego. Na lotnisko Rębiechowo dojedziesz również autobusem. Mieszkańcy Trójmiasta podróż odbędą z wykorzystaniem autobusów komunikacji miejskiej. Na lotnisko kursują linie 110, 210, 122, a także N3, czyli autobus nocny. Pasażerowie dojeżdżający z bardziej odległych miejsc mogą skorzystać z minubusów oferowanych przez wielu przewoźników. Na Rębiechowo dojedziesz busem z Koszalina, Torunia, Bydgoszczy, Olsztyna i wielu innych miast.
Zawsze możesz też wybrać swój własny samochód. Należy wówczas pamiętać o możliwości utknięcia w korku – Gdańsk to duże miasto, a nie chcielibyśmy spóźnić się na odprawę biletowo-bagażową. Na stronie lotniska znajdziemy szczegółowe informacje jak łatwo dojechać autem do portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, bo tak oficjalnie nazywa się Rębiechowo. Wyjeżdżając z Gdyni, Sopotu lub centrum Gdańska, skorzystaj z obwodnicy trójmiejskiej, a dotrzesz na czas dzięki drodze o dużej przepustowości.

Parkuj i leć – parking lotnisko Rębiechowo

Decydując się na podróż samochodem na lotnisko, musimy wybrać odpowiedni parking. Lotnisko Rębiechowo nie różni się pod względem oferowanych parkingów od innych polskich portów lotniczych. Oferuje strefę Kiss & Fly, gdzie do 10 minut postoju nie zapłacimy złotówki, natomiast kolejne minuty będą kosztować nas fortunę. Dla tych wybierających dłuższy postój, lotnisko im. Lecha Wałęsy przewiduje 5 innych parkingów, w tym 4 długoterminowe. Cena postoju za 10 dni wynosi od 51 do aż 108 zł.
Chcąc obniżyć koszty parkingu, możemy wybrać także parkingi nieco oddalone od lotniska Rębiechowo. Startparking to strzeżony całodobowo parking z monitoringiem, a także ubezpieczeniem od szkód parkingowych. Pozostawiając swój samochód na czas podróży, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo, dlatego warto wybrać parking mający w ofercie kilka poziomów zabezpieczeń. Darmowy dojazd na lotnisko z takiego parkingu jest szybki i można go zamówić telefonicznie – z pewnością zdążysz coś przekąsić przed lotem lub skoczyć na szybkie zakupy.