Jak dojechać na lotnisko Ławica w Poznaniu? Gdzie zaparkować?

Data publikacji: 10 października 2019

Poznań jest atrakcyjnym celem wypraw turystycznych, ale mieszkańcy zmęczeni koziołkami z ratusza, mogą szukać wrażeń gdzie indziej. Na szczęście nie muszą udawać się daleko – w pobliżu Poznania znajduje się lotnisko Ławica, z którego odlecą w wielu najpopularniejszych kierunkach.
W 2018 roku port lotniczy Ławica Poznań pobił swój rekord obsłużonych pasażerów – zanotował 2,48 miliona odlatujących i przylatujących turystów. To prawie 35% więcej niż w roku 2017 i można się spodziewać wzrostu tej liczby. W związku z coraz większą popularnością lotów – zwłaszcza tanich – na lotnisku Ławica można napotkać ogromny ruch. Jak szybko dojechać, by nie spóźnić się na odprawę oraz kontrolę?

Dojazd na lotnisko Ławica w Poznaniu – autokarem, samochodem lub komunikacją miejską

Lotnisko Ławica jest położone zaledwie 7 kilometrów od centrum miasta. To czyni je niezwykle atrakcyjnym miejscem do rozpoczęcia podniebnych wojaży – dojazd jest łatwy i szybki. Pasażerowie nie posiadający własnego samochodu mogą skorzystać z komunikacji miejskiej. Na lotnisko dojeżdżają linie nr 159, 148 oraz nocna 242. Przystanek docelowy znajduje się w odległości kilkudziesięciu metrów od wejścia do terminalu, a bilety są tanie i można je zakupić chociażby z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.
Inną opcją jest autokar Follow me!, który działa na zasadzie minibusów kursujących ze Szczecina i okolic. Bezpieczny i szybki, gwarantuje elastyczny czas odjazdu oraz wygodną podróż.
Nic nie zastąpi jednak komfortu podróży własnym samochodem – głównie dzięki możliwości przewozu bagażu oraz wyboru dowolnej godziny wyjazdu. Jadąc samochodem z Poznania na lotnisko Ławica, powinniśmy kierować się w stronę drogi wojewódzkiej nr 307 – sam port lotniczy znajduje się przy ulicy Bukowskiej 285. Jadąc ze wschodu lub południa, można skorzystać z bezpłatnego odcinka autostrady A2 przebiegającego przez Poznań. Wybierając autostradę lub drogę ekspresową, możemy dostać się na lotnisko szybciej i po zaparkowaniu mieć jeszcze chwilę by coś przekąsić.

Wybierz najtańszy parking przy lotnisku Ławica w Poznaniu

Jednakże dojazd własnym pojazdem wiąże się z koniecznością zaparkowania go – nikt sobie nie wyobraża pozostawić samochodu na czas podróży w miejscu niestrzeżonym. Mamy właściwie dwie opcje, różniące się głównie ceną oraz standardem jaki oferuje niejeden parking przy lotnisku Ławica w Poznaniu.
Możemy skorzystać z parkingu oferowanego przez lotnisko Ławica w Poznaniu. Do dyspozycji mamy 4 parkingi. Na P3, tuż przed terminalem, zaparkujemy krótkoterminowo, na P1 i P2 opłaca się zaparkować tylko do 24 godzin, natomiast na parkingach P5 i P6 (otwartych sezonowo) można zostawić samochód długoterminowo. Jedną z innowacji na lotnisku Ławica w Poznaniu jest strefa Kiss & Fly, w której postój do 10 minut jest darmowy. Chcąc jednak zostawić samochód na dłużej, musimy się liczyć z uszczupleniem portfela lub konta bankowego – za parkowanie do 8 dni zapłacimy 90 zł.
Dlatego ciekawym rozwiązaniem są parkingi oferowane przez firmy niezwiązane z lotniskiem. Nie tylko są strzeżone – posiadają także szereg nowoczesnych zabezpieczeń i zapewniają ubezpieczenie od szkód parkingowych. Wybierając Startparking za 8 dni parkingu zapłacisz zaledwie 64 zł. W tej cenie zapewnisz sobie bezpłatny i szybki dojazd na terminal, bezpieczeństwo samochodu oraz komfort psychiczny podczas podróży. Pamiętaj, zarezerwuj parking wcześniej i nie martw się o miejsce dla swojego pojazdu.