Jak dojechać na lotnisko Jasionka w Rzeszowie? Gdzie zaparkować?

Data publikacji: 12 grudnia 2019

Ryanair, Wizzair, Lufthansa – z Rzeszowa polecisz do największych oraz najpopularniejszych destynacji lotniczych w całej Europie, a także północnej Afryce czy Bliskim Wschodzie. Nic dziwnego, że lotnisko zaczyna cieszyć się taką popularnością, zwłaszcza wśród pasażerów odlatujących z pobliskich miejscowości.
Odbudowane po wojnie lotnisko Jasionka jest teraz nowoczesnym portem lotniczym, chcącym konkurować z tymi największymi w kraju. Obsługuje zarówno tanie linie lotnicze, te droższe, jak i loty czarterowe do egzotycznych miejsc. Z Rzeszowa wybierzesz się więc w delegację, na zwiedzanie europejskich stolic, ale też wakacje w ciepłych krajach. Zanim jednak wsiądziesz do samolotu, czeka cię podróż na samo lotnisko.

Autobus lub samochód – wybierz jak dojechać na lotnisko w Rzeszowie

Dojazd do lotniska Jasionka jest stosunkowo prosty, dzięki niewielkiemu oddaleniu od centrum Rzeszowa, a także bliskości najdłuższej polskiej autostrady – A4. Fani podróży transportem publicznym docenią możliwość dojechania autobusami ZTM. Na lotnisko Jasionka kursują linie 51 oraz 53, łączące je z centrum miasta. Odjazdy są co godzinę, więc każdy powinien znaleźć dla siebie dogodne połączenie. Również pobliskie mniejsze miasta mają zapewniony dogodny dojazd komunikacją publiczną – MKS łączy je z lotniskiem liniami autobusowymi 224 i 225. Kursują także prywatne firmy busowe i autobusowe.
Jednak wybierając się z większym bagażem, zdecydowanie wygodniej będzie nam przyjechać na lotnisko własnym samochodem. Wspomniana bliskość autostrady A4 tworzy wygodny dojazd z wielu dalszych rejonów Polski. W pobliżu znajduje się również droga ekspresowa S19. Lotnisko znajduje się zaledwie 10 km na północ od centrum Rzeszowa i dojazd samochodem zajmuje około 20 minut. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd na lotnisko swoim autem, wybierzmy i zarezerwujmy parking, by nie martwić się o cenę oraz dostępność miejsc postojowych.

Wybierz najlepszy parking przy lotnisku Jasionka

Parkowanie to nigdy nie jest łatwa sprawa, a zwłaszcza, gdy chodzi o lotnisko. Można wybrać parking, który oferuje lotnisko Jasionka, ale trzeba liczyć się z pewnymi trudnościami. Po pierwsze, oba parkingi – krótkoterminowy P1 i długoterminowy P2 – są niestrzeżonymi, więc zostawiając samochód na dłuższy czas, musimy się liczyć z uszkodzeniami. Po drugie, cena. Za postój 9-dniowy będziemy musieli zapłacić około 130 zł. To znacznie obciąża nasz budżet, a przecież na głowie mamy jeszcze lot i bagaż.
Z pomocą przychodzi Startparking przy lotnisku Jasionka, który znajduje się zaledwie 7 minut drogi od portu lotniczego. Firma zapewnia transport specjalnie stworzoną linią autobusową, którą dostaniesz się szybko i bez czekania na terminal pasażerski – zdążysz nawet coś zjeść przed lotem (Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Jasionka w Rzeszowie – link). Atrakcyjne są przede wszystkim ceny, ponieważ rezerwując wcześniej miejsce parkingowe, nawet za 14 dni postoju zapłacisz zaledwie 90 zł. Pełen obraz dopełniają zabezpieczenia. Parking jest strzeżony i monitorowany całodobowo, a do tego wykupując miejsce, masz także możliwość ubezpieczenia swojego samochodu od szkód parkingowych. Sprawdź ofertę: parking lotnisko Rzeszów. Wszystko wygodnie i blisko lotniska, dokładnie tak jak życzą sobie pasażerowie.