Jak dobrze wybrać parking przy lotnisku?

Data publikacji: 10 października 2019

Weekendowy wypad do Rzymu, tygodniowa wycieczka objazdowa po Hiszpanii, a może kilkutygodniowy urlop w egzotycznych krajach? W każdym z tych przypadków wybierzesz samolot, by przedostać się do upragnionego punktu docelowego. Jeśli lecisz z większym bagażem bądź dziećmi, będziesz chciał uniknąć komunikacji miejskiej, i na lotnisko pojedziesz samochodem.
Tutaj pojawia się pierwsze pytanie: gdzie zaparkować przy lotnisku? Który z parkingów jest najlepszy i z ochotą powierzysz mu samochód pod swoją nieobecność? Dowiedz się jak skutecznie wybrać parking przy lotnisku i po powrocie z wakacji bez problemów odjechać w stronę domu.

Zadbaj o bezpieczeństwo samochodu

Złodzieje i wandale to zmora każdego parkingu. Coraz częściej słyszy się o kradzieżach oraz aktach wandalizmu dokonywanych na samochodach zaparkowanych na rzekomo chronionych obiektach. W celu zabezpieczenia swojego pojazdu przed niefortunnymi wypadkami, wybierz parking naprawdę strzeżony.
Nie tylko monitoring, ale także ochrona i ogrodzenie – zweryfikuj to przed wyborem parkingu. Sprawdź opinie klientów w internecie dotyczące bezpieczeństwa danego parkingu przy lotnisku. Dużo negatywnych ocen może wskazywać na podwyższone ryzyko i lepiej z takiego parkingu zrezygnować.
Całodobowy monitoring w jakości full HD jest gwarantem bezpieczeństwa, a także weryfikacji tożsamości osoby odpowiedzialnej za zniszczenia. Mile widziane są także nowoczesne zabezpieczenia, takie jak skanowanie aut wjeżdżających i wyjeżdżających z parkingu, stosowane przez Startparking. Mamy pewność, że na teren postoju nie wjeżdżają osoby niepożądane.
Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie od szkód parkingowych. Firmy takie jak Startparking oferują je przy okazji każdego parkowania samochodu przy lotnisku. Posiadając takie ubezpieczenie, możemy spokojnie lecieć na wakacje. Nawet w przypadku zdarzenia losowego prowadzącego do uszkodzenia samochodu na parkingu, ubezpieczenie pokryje koszty naprawy. Wybierając parking z nowoczesnymi zabezpieczeniami, zapewniamy sobie beztroskie wakacje.

Bądź na czas na lotnisku – lokalizacja i dojazd

Według zasady, im bliższy lotnisku parking, tym szybszy i wygodniejszy dojazd. Nie zawsze jednak tak jest. Oczywiście, wybierając parking dla naszego samochodu na wakacje, powinniśmy kierować się jak najmniejszą odległością od lotniska. Musimy jednak zwrócić uwagę na sposób transportu z parkingu na terminal oraz z powrotem.
Po pierwsze, zweryfikuj ile trwa dojazd na lotnisko. Nie chcesz chyba spóźnić się na samolot przez kolejkę do transportu? Logistyka transportu klientów na terminal to kluczowy element sprawnego działania parkingu. Im więcej środków transportu, tym większe korki, dlatego firma Startparking postawiła na autobusy zamiast mniejszych vanów. Dzięki flocie autobusowej aż 300 osób może dotrzeć z parkingów na lotniska takie jak Modlin czy Okęcie w mniej niż 25 minut. Bez kolejek i czekania.
Warto sprawdzić również, czy transport obejmuje wjazd na teren lotniska. Niektóre parkingi oferują tylko dojazd pod bramę, natomiast wjazd na teren samego terminalu wymaga dodatkowej dopłaty. W serwisie Startparking znajdziesz dokładne informacje o dodatkowych dopłatach i transferach z parkingu.

Zarezerwuj wcześniej, płać mniej

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze parkingu przy lotnisku jest cena. Nie zawsze najniższa oznacza najlepszy parking, natomiast każdy dąży do jak najniższego kosztu postoju. Warto porównać oferty kilku parkingów wraz z cenami za dzień postoju, aby wybrać najlepiej.
Po przebrnięciu przez oferty i wybraniu tej z najniższą ceną, najlepiej jest zarezerwować miejsce parkingowe z wyprzedzeniem. Startparking oferuje rezerwację internetową i telefoniczną, z kilkoma opcjami do wyboru – w tym premium, obejmującej między innymi śledzenie autobusu transportującego na lotnisko, brak kolejek czy monitoring full HD.
Rezerwując miejsce parkingowe na czas wypoczynku, mamy również możliwość anulacji bądź zmiany daty. Twój lot został przełożony i chcesz zmienić datę rezerwacji? Nie ma problemu, wystarczy internetowo zmienić datę oraz godzinę. W przypadku wielu lotniskowych parkingów, dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem, zyskujesz atrakcyjną, niższą niż zwykle cenę.
Wybór miejsca postoju dla naszego samochodu nie jest łatwy – w końcu musi tam bezpiecznie spędzić od kilku do kilkunastu dni. Parkingi przy lotniskach mają bogatą ofertę i trzeba dogłębnie się z nią zapoznać, by wybrać tę najkorzystniejszą. Ceny postojów przy największych lotniskach w Polsce możesz sprawdzić na https://www.startparking.pl/.


Zobacz także: