Innowacje na lotnisku Ławica w Poznaniu

Data publikacji: 10 października 2019

Popularność lotów wśród polskich turystów zwiększa się z roku na rok. Lotniska biją rekordy w liczbie obsługiwanych pasażerów, a ich przepustowość musi być stale zwiększana. Coraz więcej przewoźników chętnie współpracuje z polskimi portami lotniczymi i muszą one zapewnić odpowiednie warunki do transportu pasażerów, jak i miejsca parkingowe. Przykładowo Startparking oferuje parking przy lotnisku Ławica w Poznaniu.
Również lotnisko Ławica w Poznaniu należy do tych prężnie rozwijających się. Chociaż ma bogatą historię – powstało w 1913 roku jako pruskie lotnisko wojskowe – jest jednym z nowocześniejszych portów na terenie Polski. W ostatnich dziesięcioleciach przeprowadzono wiele prac mających na celu ułatwienie dojazdu, parkowania, a także samego odlotu pasażerów w wymarzonych kierunkach. Sprawdź, jakie innowacje spotkają Cię na lotnisku Ławica w Poznaniu.

Usługa FAST TRACK i reorganizacja kontroli bezpieczeństwa

Co jest najważniejsze dla pasażerów samolotu, prócz bezpieczeństwa? Szybkość i wygoda. Podobnie jest zresztą w kwestii samych procesów poprzedzających lot. Z tego względu, lotnisko Poznań-Ławica postanowiło, wzorem największych portów, przyspieszyć proces odprawy oraz kontroli bezpieczeństwa.
Czym jest usługa FAST TRACK? Dzięki niej, za opłatą, pasażer może uniknąć czekania w kolejkach do odprawy i kontroli bezpieczeństwa. Odpłatnie skorzystają z niej pasażerowie korzystający z tanich lotów, takich przewoźników jak Ryanair czy Wizzair. Możesz przy rezerwacji biletu zaznaczyć opcję FAST TRACK, Ci którzy lecą klasą business samolotami LOT i Lufthansa, a także posiadając Karty członkowskie lotniska Poznań-Ławica nie mają takiego udogodnienia. Decydując się na ominięcie kolejki do kontroli bezpieczeństwa, będziesz miał czas na zjedzenie czegoś w jednej z restauracji na lotnisku lub zrobienie ostatnich zakupów. Jednorazowa opłata za usługę FAST TRACK wynosi 49 złotych od osoby.
W celu zwiększenia przepustowości i lepszej organizacji, lotnisko w 2019 roku zreorganizowało proces kolejkowania do kontroli bezpieczeństwa. Teraz pasażerowie udający się ze strefy ogólnodostępnej do stanowisk kontroli ustawiają się po prawej stronie Centralnej Strefy Kontroli Bezpieczeństwa – dzięki oznaczeniom umieszczonym w terminalu trafisz bez problemu (Poruszanie się po terminalu na lotnisku Ławica w Poznaniu – link). Dzięki tej zmianie, stanowiska odpraw Check-In mogą w spokoju dokonywać bezkolizyjnych kontroli.

Zabezpiecz swój bagaż dzięki stoisku Wrap Bag

Wybierając się w krótki lot, sprawa bagażu jest relatywnie prosta – bierzemy jedną walizkę o wymiarach spełniających wymagania bagażu podręcznego i pakujemy do niej najpotrzebniejsze rzeczy. Czasami jednak lecimy w dalszą podróż, gdzie niezbędnych jest nam więcej bagaży.
Wówczas nadajemy dodatkowo płatny bagaż rejestrowany. Jest on umieszczany w luku samolotowym wraz z innymi bagażami. Prócz ryzyka zgubienia takiej walizki – na świecie gubione są setki tysięcy sztuk bagażu lotniczego rocznie – może on się również zniszczyć. Szczególnie na uszkodzenia narażona jest walizka.
Z tego względu, lotnisko Ławica w Poznaniu wprowadziło innowację dostępną na terminalu pasażerskim. Stoisko Wrap Bag to miejsce, gdzie owiniesz specjalną folią ochronną swój bagaż. Nie tylko walizkę – stanowisko umożliwia zabezpieczenie praktycznie każdego kształtu i rozmiaru bagażu. Czynne jest 7 dni w tygodniu, w godzinach od 4:00 do 20:00. Znajdziesz je pomiędzy terminalem odlotów i przylotów, nieopodal punktu nadawania bagażu. Zabezpiecz swój bagaż i nie martw się podczas lotu!