Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Strachowice we Wrocławiu

Data publikacji: 12 grudnia 2019

Jeśli odstawiłeś już auto na parking przy lotnisku we Wrocławiu i chociaż naprawdę rzadko zdarza się, że mamy ogrom czasu wolnego przed lotem, a na samym lotnisku jesteśmy kilka godzin przed rozpoczęciem odprawy (Odprawa, kontrola i bagaż na lotnisku Strachowice we Wrocławiu – link), to jednak istnieje taka możliwość, że tak się stanie. Co robić, gdy wszystkie aplikacje na telefonie już się znudziły, nie masz ochoty na ulubioną książkę, a dodatkowo zaczyna doskwierać ci głód?
Lotnisko Strachowice we Wrocławiu, podobnie zresztą jak każdy nowoczesny port lotniczy, dba o pasażerów nie tylko pod kątem podróży. Doskonale rozumie sytuacje, gdy lot jest opóźniony, anulowany lub pasażerowie czekają kilka godzin na przesiadkę przed kolejnym etapem podróży. Dlatego zapewnia bogatą ofertę gastronomiczną oraz handlową, z której może skorzystać każdy spragniony, głodny lub potrzebujący zakupów na ostatnią chwilę.

Trochę czasu do lotu, a burczy w brzuchu? Idź coś zjeść!

Zawsze to samo – albo nie zdążyliśmy po pracy zjeść obiadu i musieliśmy pędzić na lotnisku, albo zjedliśmy obiad w domu, ale sama podróż przez miasto ku lotnisku nas wyczerpała i znów jesteśmy głodni. Lotniska nie bez powodu zmieniają się obecnie w miniaturowe galerie handlowe ze strefami gastronomicznymi. I nie inaczej jest w przypadku lotniska Strachowice we Wrocławiu. Gdzie i co zjemy, gdy do lotu jeszcze trochę czasu?
Jeżeli potrzebujesz zastrzyku energii, nie ma lepszego sposobu niż pyszna kawa – najlepiej podwójne lub potrójne espresso – i jakaś słodka przekąska dla zrównoważenia smaku. Na poziomie 0, w części ogólnodostępnej, znajdziemy jedną z najpopularniejszych kawiarni na świecie – Costa Coffee – w której prócz pysznej kawy, przekąsimy bułki, kanapki, tosty lub ciasta. Podobnego typu rarytasy czekają nas w The Whitehouse, również na poziomie 0. W tym miejscu znajdziemy także On Time Restaurant, gdzie posilimy się czymś bardziej sycącym – restauracja serwuje śniadania, obiady, kolacje oraz alkohole.
Nieco wyżej, bo na poziomie +2 w części dostępnej dla wszystkich, znajdziemy jeszcze jedną przytulną restaurację. Pub&Restaurant Legendario serwuje wszelkiego rodzaju napoje, alkohole, a także smakowite ciepłe i zimne przekąski – nic, tylko ucztować.
W samej Hali odlotów, dostępnej dla pasażerów po odprawie, znajdują się jeszcze dwa miejsca, gdzie można uzupełnić kalorie. W Gate Bar znajdziesz pyszne sałatki, przekąski i kanapki, które pozwolą ci przeżyć długą podróż, a do tego popijesz to zimnymi lub ciepłymi napojami. Znajdujące się nieopodal Flying Bistro to sieciówka znana ze smakowitych obiadów – makarony, sałatki, klasyczne polskie dania obiadowe czy przekąski to tylko część menu.

Znów zapomniałeś kosmetyków? Sklepy na lotnisku Strachowice czekają

Pośpiech jest złym doradcą – zwłaszcza przy pakowaniu. Nie raz pewnie wyjechałeś na lotnisko i w połowie drogi zorientowałeś się, że zapomniałeś czegoś istotnego – pasty do zębów, szczoteczki lub innego niezbędnego przyboru. Za późno na powrót do domu, co teraz? Teraz czas na zakupy na lotnisku.
Jak każdy port lotniczy, Wrocław Strachowice zapewnia swoim pasażerom kilka sklepów, w których można zakupić rzeczy niezbędne, jak i te mniej potrzebne. W części dostępnej dla wszystkich znajdziesz chociażby dobrze nam znany salonik prasowy RUCH, w którym zakupisz pisemka do czytania podczas lotu, papierosy czy karty telefoniczne. Jeśli chcesz wziąć coś do przekąszenia na drogę, w pas kłania się sklep spożywczy 1 minute, gdzie znajdziesz dosłownie wszystkie artykuły spożywcze. W tej strefie mieści się także słynny sklep Baltona z perfumami, kosmetykami oraz akcesoriami.
Również w Hali odlotów nie brakuje sklepów dla podróżnych. Króluje tutaj ponownie Baltona, zajmując znaczną część powierzchni handlowej swoimi 4 sklepami: Boutique, Multistore, Spirit of Poland oraz Zoom. Zakupisz w nich kosmetyki, perfumy, akcesoria podróżne, alkohole, wyroby tytoniowe, tradycyjne polskie produkty, książki, prasę i… można tak bez końca, bo w Baltonie uzupełnisz dowolne zapasy. Na poziomie +1 znajdziesz również Polski Folk – sklep z polskimi pamiątkami, pocztówkami oraz przewodnikami. Pozycja sugerowana dla obcokrajowców.