Gastronomia i rozrywka przed lotem na lotnisku Rębiechowo w Gdańsku

Data publikacji: 12 grudnia 2019

Dzięki coraz szybszemu rozwojowi lotnictwa, możemy latać w wymarzone podróże z każdego zakątka Polski. Port lotniczy Rębiechowo w Gdańsku zyskuje popularność i nic dziwnego – jest świetnym punktem wypadowym lub miejscem na trasie turystycznej – w końcu to piękne, nadmorskie i nowoczesne miasto.
Rozwija się także samo lotnisko Rębiechowo. Od momentu jego otwarcia stale usprawniana jest infrastruktura i zwiększana liczba potencjalnych kierunków lotów. Rozwój dotknął również strefy dotyczącej stricte komfortu klienta. Opóźnione loty to codzienność, a czasami pasażerowie dotrą na lotnisko na godziny przed startem samolotu. Dzięki rozwiniętej ofercie gastronomicznej oraz handlowej, oczekujący pasażerowie nie mogą narzekać na lotnisko i sam Gdańsk. Gdzie zjeść, co kupić i jak spędzić miło czas przed odlotem w przestworza?

Port lotniczy Gdańsk – gdzie zjeść przed lotem?

Czekanie na lot potrafi podrażnić żołądek. Przed długą podróżą w dalsze zakątki świata, warto wrzucić coś na ząb, ku lepszemu samopoczuciu. Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zapewni mnóstwo okazji do dobrego i nie zawsze drogiego posiłku. Spragnieni kofeiny lub słodkich przekąsek podróżni od razu trafią do SO!COFFEE na parterze w strefie ogólnodostępnej. Dobra kawa przed ciężką podróżą to podstawa – warto nabrać energii, jeśli nie planujemy snu w trakcie lotu.
Nie zabrakło tutaj również najpopularniejszej restauracji fast-food na świecie, czyli popularny McDonald. Gdańsk jest drugim w Polsce portem lotniczym (po Okęciu) i pierwszym regionalnym lotniskiem, na którym zagościła ta popularna restauracja. Big Maca zjemy tutaj już od 2017 roku. Jeśli potrzebujesz szybkiego i smacznego jedzenia przed lotem, idealnym wyborem był i jest McDonald. Godziny otwarcia to kolejny powód, dla którego cieszy się tak dużą popularnością – restauracja jest czynna od 4:00 do 23:00. McDonald’s na lotnisku Rębiechowo znajdziemy w hali odlotów Schengen na 1. piętrze. Oznacza to, że musimy przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa (link), by skorzystać z ciepłego fast-fooda.
Jeśli lubimy zdrowsze lub bardziej tradycyjne posiłki, lotnisko Rębiechowo również nie zawodzi. Na liście dostępnych restauracji jest chociażby Premium Food Gate, zdobywca rozmaitych nagród dotyczących jakości serwowanych potraw, w którego menu znajdziemy pyszne śniadania z naturalnych składników, tradycyjne polskie dania i trunki oraz smaczne wypieki. Listę uzupełniają Bread&Co. specjalizujące się w rozmaitych wypiekach na słodko i słono, a także Flying Bistro czy The Flame Bar&Restaurant. Do wyboru, do koloru.

Ostatnie zakupy na lotnisku. Strefa bezcłowa i sklepy

Czasami w ferworze pakowania i pośpiechu zapomnimy najważniejszych, aczkolwiek drobnych przedmiotów, które przydadzą nam się podczas podróży. Nic straconego – dzięki świetnemu zagospodarowaniu przestrzeni handlowej przez operatora Lagardere, lotnisko Rębiechowo posiada mnóstwo sklepów spełniających potrzeby klientów.
Zapomniałeś papierosów lub chciałbyś zrobić ich dodatkowy zapas? W sali odlotów Schengen znajdziesz sklep tytoniowy i nie tylko – Aelia Duty Free to miejsce, w którym zakupisz także słodycze, alkohole, niezbędne do podróży akcesoria, biżuterię S&A. To także sklep z perfumami, kosmetykami i ogólno pojętymi produktami drogeryjnymi. Prawdziwa kopalnia potrzebnych do podróży przedmiotów.
Przyleciałeś do Gdańska i chciałbyś wysłać pocztówkę przed kolejnym lotem? Nic prostszego. Na terenie lotniska Rębiechowo znajduje się poczta. Strefa, w której się znajduje, jest na parterze i nie trzeba przechodzić odprawy lub kontroli, by z niej skorzystać. Godziny otwarcia poczty na terenie portu lotniczego Gdańsk to 12-16, tylko od poniedziałku do piątku.
W strefie handlowej znajdziemy także Relay. Kiosk zapewniający zakupy nie tylko prasowe, ale także spożywcze i te niezbędne do podróży. Jeśli trochę się zagubiłeś lub po prostu potrzebujesz porady odnośnie zwiedzania, z pomocą przychodzi zlokalizowana na parterze Informacja turystyczna. Gdańsk to piękne miasto i warto dowiedzieć się, co warto zobaczyć zanim opuścimy lotnisko.
START Parking Lotnisko Gdańsk