Droga na lotniska. Jak dojechać na polskie lotniska? – startparking.pl

Data publikacji: 10 października 2019

Droga na lotniska. Jak dojechać?

Wybierając się samolotem – czy to na wakacje, czy służbowo – zakładamy, że podróż zacznie się w momencie zajęcia miejsca w fotelu. Biorąc jednak pod uwagę ciągły rozrost największych polskich miast, podróż może (i powinna) zacząć się dużo wcześniej.
Niejednokrotnie jest to uciążliwa i trudna wędrówka. Jak pokonać korki i być na lotnisku na czas? Pojawia się również wątpliwość jaki środek transportu wybrać w celu zameldowania się w hali odlotów. Wśród dostępnych opcji znajdziemy transport autobusem, pociągiem lub samochodem. W przypadku tego ostatniego dochodzi kolejne zmartwienie – jaki parking przy lotnisku wybrać? Dojazd na lotnisko bywa wyzwaniem równym odprawie czy odnalezieniu drogi w zagranicznym kraju. Sprawdź, jak trafić na największe lotniska w Polsce.

Jak trafić na lotnisko w Modlinie?

Chociaż lotnisko Modlin określa się czasem mianem lotniska warszawskiego, jest ono położone aż 39 kilometrów od centrum stolicy. Niemniej, znajduje się zaledwie 6 kilometrów od Nowego Dworu Mazowieckiego i dojazd na Modlin z tego miejsca jest szybki i wygodny.
Pasażerowie podróżujący z dalszych okolic – centrum Warszawy bądź innych miejscowości – muszą się nastawić na trudniejszy dojazd. Lotnisko Modlin co prawda samo prezentuje możliwe sposoby transportu na teren terminalu, natomiast taką podróż należy w przemyślany sposób zaplanować. Dotyczy to zwłaszcza mieszańców stolicy, których w trasie mogą zatrzymać korki w godzinach szczytu.
Wspomniane wcześniej sposoby transportu obejmuję głównie własny samochód osobowy, taksówkę, a także autobus i pociąg na lotnisko Modlin. Dojazd wcale nie musi być skomplikowany – wybierając własny samochód, musimy kierować na północny-wschód od centrum Warszawy. Jeśli posiadamy sprawną nawigację, możemy wykorzystać adres ul. gen. Wiktora Thommee 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki.
Przed wyruszeniem w podróż samochodem, trzeba pomyśleć o dojeździe na samo lotnisko. Warszawa i parking nie są świetną parą, a ceny za postój na samym lotnisku osiągają zawrotne rozmiary. Warto przemyśleć alternatywny parking i porównać ceny. Przy wyborze parkingu przy lotnisku Modlin, trzeba wziąć pod uwagę szybki transport, w celu uniknięcia kolejek. Parking powinien mieć również monitoring i oferować ubezpieczenie, tak jak Startparking.
Jeśli nie posiadamy własnego samochodu, można zdecydować się na ModlinBus, czyli autobus dowożący pasażerów bezpośrednio na lotnisku z centrum przed Pałacem Kultury i Nauki. Bilet można kupić online już od 9 złotych. Opcją może być także pociąg Kolei Mazowieckich, które oferują Bilet Lotniskowy. Dzięki niemu pasażerowie w atrakcyjnej cenie dojadą na lotnisko Modlin i z powrotem.

Dojedź bez problemu na Pyrzowice

Pyrzowice to jeden z większych portów lotniczych w Polsce. Położone nieopodal Katowic lotnisko obsługuje ponad 2 miliony pasażerów rocznie. Wielu pasażerów planując podróż i odlot akurat z tego terminalu, pyta o dojazd. Pyrzowice leżą tylko 41 kilometrów od centrum Katowic, co czyni tą trasę możliwą do pokonania samochodem osobowym w ciągu 35-40 minut.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę korki, a także konieczność zaparkowania naszego pojazdu na czas podróży. Ceny dobowe postoju oferowane przez same lotniska są wysokie i pozostawienie tam samochodu może wiązać się z kosztem równym biletowi lotniczemu. Na szczęście istnieją alternatywy – parkingi lotniskowe oferujące monitoring 24 godziny na dobę, skanowanie samochodów, a także ubezpieczenie od uszkodzeń parkingowych. Cenę postoju na takim parkingu w Pyrzowicach możesz łatwo sprawdzić na Startparking.pl.
Pasażerowie nie posiadający samochodu osobowego również mogą liczyć na dogodny dojazd. Pyrzowice i Katowice łączy linia autobusowa obsługiwana przez kilku przewoźników – między innymi FlixBus, ZTM, Matuszek czy Pyrzowice Express. Cena takiego biletu autobusowego waha się od 15 do 30 złotych. Dojazd na lotnisko nie musi kosztować fortuny.

Lotnisko w Poznaniu. Jak dojedziesz na Ławicę?

Ławica obsługuje miesięcznie ponad milion pasażerów i aspiruje do miana istotnego portu lotniczego w Polsce. Początkowo znana jako Stacja Lotnicza Poznań, 100 lat temu Ławica była pruskim lotniskiem wojskowym. Dziś jest punktem wielu przylotów i odlotów, a pasażerowie coraz częściej zastanawiają się: jak dojechać na lotnisko w Poznaniu?
Wielu pasażerów jest przyciągniętych tym co oferuje Poznań. Dojazd na lotnisko jest równie komfortowy jak poruszanie się po samym mieście. Na stronie internetowej terminalu Ławica znajdziemy szczegółowe informacje o tym, a komunikacja obejmuje okoliczne miejscowości i Poznań. Autobus na lotnisko dojeżdża z centrum miasta i możemy skorzystać z trzech linii – nr 159 i 148, a także nocnej nr 242. Istnieje również możliwość skorzystania z autokaru Follow Me!, realizującym transfery grup pasażerów minibusami na lotnisko z dalszych miejscowości.
Oczywiście jedną z opcji jest dojazd własnym samochodem, na co decydują się pasażerowie ceniący wygodę. Wiąże się to jednak z koniecznością wybrania parkingu. Najkorzystniejsze ceny postoju za dobę, a także 24-godzinny monitoring i ubezpieczenie od uszkodzeń oferuje START Parking Lotnisko Poznań. Dojazd na lotnisko w Poznaniu nigdy nie był tak łatwy – parkuj i leć. Samochód zostawiasz w bezpiecznych warunkach, a na teren lotniska Ławica transportuje cię autobus, który zamawiasz online na konkretną godzinę.

Dojazd na Rębiechowo w Gdańsku

Gdańsk jako malownicze nadmorskie miasto, jest celem przylotów, ale też punktem wypadowym wielu pasażerów. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, nazywany również lotniskiem w Rębiechowie, znajduje się tak naprawdę w Gdańsku Matarni. Jego położenie zaledwie 10 kilometrów na zachód od Gdańska i Sopotu, a także 23 kilometry na południe od Gdyni czyni go dogodnym miejscem wylotów mieszkańców Trójmiasta.
Aby uświadomić sobie znaczenie lotniska w Rębiechowie, można wspomnieć, że jest zastępczym portem dla warszawskiego Okęcia. Położony w kluczowym miejscu dla całego województwa (i nie tylko) generuje ogromny ruch i martwić może dojazd na samo lotnisko im. Lecha Wałęsy. Na szczęście opcje dojazdu zapewniają chociażby Pomorskie Koleje Metropolitalne. Dojazd do lotniska na Rębiechowie mamy zapewniony nie tylko ze stacji Gdańsk Wrzeszcz i większości stacji w Trójmieście, ale także z Kaszub, wsiadając na stacji Kartuzy.
Oczywiście dojazd na lotnisko w Gdańsku jest możliwy także poprzez autobusy. Z samego Gdańska lub Sopotu dojedziemy liniami 110, 210 oraz 122. Ceny biletów zależą od wybranego rodzaju – jednorazowego przejazdu bądź godzinnego i wynoszą odpowiednio 3 zł oraz 3,60 zł.
Ceniący wygodę na pewno wykorzystają własny samochód osoby i pojadą na lotnisko w Rębiechowie samodzielnie. Jadąc z Trójmiasta, trzeba zjechać z drogi ekspresowej nr 6 (Obwodnicy Trójmiasta) i za wyjazdem z Auchan kierować się drogowskazami. Należy pamiętać o konieczności wyboru parkingu na czas naszej nieobecności. Wśród wielu ofert parkingów przy lotnisku w Gdańsku, trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo – monitoring, kontrolę pojazdów oraz ubezpieczenie.