5 zalet parkingów przy lotniskach

Data publikacji: 10 października 2019

Wybrałeś miejsce na wymarzoną podróż, zarezerwowałeś lot, spakowałeś walizki. Czas na podróż. Podczas jazdy na lotnisko przypominasz sobie, że przecież musisz zostawić gdzieś samochód. I to na więcej niż kilka godzin!
W głowie może od razu zrodzić się obawa, w końcu pozostawienie auta na dłuższy czas w tak odległym od domu miejscu rodzi wiele niebezpieczeństw. Włamanie, uszkodzenia zewnętrzne, kradzież radia czy samego samochodu – to tylko kilka z ryzyk z tym związanych. Ostatecznie i tak musimy wybrać jakiś parking. Auta niestety nie weźmiemy ze sobą na pokład samolotu! Jak wybrać dobry parking strzeżony, by nie zamartwiać się o samochód podczas wojaży?

Parking tańszy niż ten przy terminalu

Każde lotnisko oferuje swoim pasażerom skorzystanie z parkingu – krótkoterminowego lub długoterminowego, w zależności od potrzeb. Zostawiając samochód na dłużej, decydujemy się na parking płatny. I tu zaczynają się problemy – korzystając z parkingu lotniska musimy liczyć się ze znacznym uszczupleniem portfela przez zostawienie auta. Parkowanie na Modlinie przez 10 dób kosztuje przykładowo 95 złotych. A zdarza się, że cenniki są jeszcze mniej korzystne.
Z tego powodu, coraz większą popularność zyskują parkingi usytuowane nieco dalej od lotniska. Firmy tworzące taki parking samochodowy, kuszą atrakcyjnymi cenami w porównaniu do tych oferowanych przez lotnisko. Z coraz większą konkurencją w tej branży, rośnie też poziom oferowanych usług. Parkingi przy lotniskach posiadają w swojej ofercie pakiety usług, dzięki którym samochód można bez strachu zostawić na dłużej niż kilka godzin. Wszystko to w niższej cenie niż parkując bezpośrednio obok samego terminalu.

Twoje auto jest bezpieczne

Najważniejszą zaletą i kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze parkingu przy lotnisku jest bezpieczeństwo. W grę wchodzi tylko i wyłącznie parking strzeżony, jeśli lecimy gdzieś na dłuższy czas. Warto zwrócić uwagę na sposoby zabezpieczenia – czy są nowoczesne i wiarygodne.
Rezerwując miejsce parkingowe upewnij się, że jest monitorowane przez 24 godziny. Firmy takie jak Startparking prowadzą monitoring w jakości full HD, dzięki czemu identyfikacja samochodów i klientów jest niezawodna. Bezpieczeństwo zapewnia także skanowanie pojazdów, co pozwala na weryfikację, czy na parking nie wjeżdżają nieupoważnione pojazdy. Dopełnieniem oferty jest również ubezpieczenie od szkód – parking samochodowy to miejsce wielu stłuczek i obtarć. Dzięki takiemu ubezpieczeniu po powrocie z wakacji nie będziesz się przejmował kosztownymi poprawkami lakierniczymi.

Przysłuż się środowisku

Niewidoczna na pozór zaleta parkingów przy lotniskach to wspieranie działań ekologicznych. Pasażer decydując się na samolot redukuje korki, zanieczyszczenie atmosfery, czy chociażby zapobiega powstawaniu smogu. Zostawiając samochód na parkingu, obniża emisję dwutlenku węgla.

Nie przejmuj się dojazdem na lotnisko

Jak dojechać na lotnisko, skoro zostawiłem samochód na parkingu? Teraz to nie problem. Parking płatny przy terminalu wiąże się z bezpłatnym dojazdem na lotnisko. Do tej pory taki transport był przeprowadzany o określonych godzinach małymi busami lub vanami. Wybierając Startparking mamy zapewniony dojazd o dogodnej dla nas godzinie.
Ponadto, kolejny raz przysługujemy się środowisku – akurat ten parking zrezygnował z większej liczby małych vanów i postawił na autobusy. Często kursują i zbierają większe grupy pasażerów. Bezpłatny i punktualny dojazd na lotnisko jest odpowiedzią na wątpliwości związane z wyborem innego parkingu, oddalonego nieco od hali odlotów.

Zadzwoń i jedź

Koniec z oczekiwaniem na transport z parkingu. Firmy coraz częściej idą na rękę klientom, by zmaksymalizować ich komfort podróży na lotnisko. Startparking prócz rezerwacji online, wprowadził także możliwość zamówienia autobusu na parking strzeżony w dowolnym momencie. Krótki czas oczekiwania, szybka podróż na terminal.
W ten sposób unikamy niepotrzebnych kosztów transportu na samą płytę terminalu. Ceny taksówek bywają zawrotne w okolicach lotnisk, a prócz czasu, zależy nam także na oszczędności. Wybierając miejsce parkingowe w jednej z takich lokalizacji, zyskujemy spokój ducha podczas podróży, czas oraz pieniądze, które możemy przeznaczyć na kolejne loty.


Zobacz także: